Dieta
Grįžti į sąrašą
Net ir nuo obuolių galima priaugti svorio?!

Net ir nuo obuolių galima priaugti svorio?!

Nesvarbu, minti kebabais, braškėmis ar obuoliais, suvartotų kalorijų kiekis, sąlygojantis kūno riebalų mažėjimą, stabilumą arba augimą, priklauso nuo maisto kiekio. Obuoliai taip pat maistas, turintis kalorijų, angliavandenių ir cukraus, todėl juos valgydama jausk saiką, pataria portalas „Live Strong“.


Kiek kalorijų slypi obuolyje?
Vienas didelis obuolys turi apie 130 kalorijų, 34 g angliavandenių, 25 g cukraus ir 5 g skaidulų. Palyginimui vidutinis greipfrūtas turi tik 60 kalorijų, 15 g angliavandenių, 11 g cukraus ir 2 g skaidulų. Aštuonios vidutinės barškės turi 50 kalorijų, 11 g angliavandenių, 8 g cukraus ir 2 g skaidulų. Vienas vidutinis mandarinas turi 50 kalorijų, 13 g angliavandenių, 9 g cukraus ir 2 g skaidulų.


Energetinė vertė
Obuoliai turi daugiau cukraus nei daugelis kitų vaisių, tačiau jais sveikiau užkandžiauti pajutus alkį, nei javainiais, krekeriais ar kitais rafinuotų grūdų produktais. Kaip ir kituose vaisiuose, obuoliuose daug vandens, todėl nors ir suvartojame palyginus nedaug kalorijų, jaučiamės sotūs. Obuoliuose nėra riebalų ir cholesterolio.


Maisto elementai
Viename dideliame obuolyje yra 260 mg kalio, 1 g baltymų, 2 procentai rekomenduojamos vitamino A, kalcio ir geležies paros normos bei 8 procentai rekomenduojamos vitamino C paros normos. Palyginimui du vidutiniai kivi vaisiai turi tik 90 kalorijų, 20 g angliavandenių ir 450 mg kalio, 4 g skaidulų, 1 g baltymų,  71mg vitamino C, 4 procentus kalcio, 2 procentus vitamino A ir geležies rekomenduojamos paros normos.


Kiek vaisių suvalgyti per dieną?
Neleisk kilogramų baimei versti tavęs valgyti vien vaisius. Žinoma, bent kelis vaisius per dieną turi suvalgyti visada. 19 – 30 metų moteris arba vyras turėtų suvalgyti 2 puodelius vaisių per dieną, daugiau nei 30 metų amžiaus 1½ puodelio. Iš vieno obuolio gauname vieną puodelį vaisių, t.y. pusę paros normos. Tad visai nekeista, jog be saiko valgydama obuolius gali priaugti svorio. Juk tai maistas, ne vanduo.
 

Susiję straipsniai
Komentarai
2012-01-01 05:27
Teisybe!
paslaptis 2013-09-09 11:28
A vat ir nesamone, as deka obuoliu numeciau 10kg ir dziaugiuosi. Kitiem irgi patariu valgyti obuolius jie tikrai padeda ir sveiki. Obuolius valgau be ribu kada tik skrandis papraso valgyti as turiu obuoliuku ir valgau. Jei ka domintu kaip numeciau tiek daug kg per 2 savaites rasykit i mano gemaila pasakysiu: orestelis04@gmail.com. Tik nezinia ar kiekviena sugebetu tokios dijetos laikytis, bet esu keliom panelem padejusi ir jos dabar dziaugiasi savo daile figura