Mityba
Grįžti į sąrašą
Sveikata ir kūno proporcijos

Sveikata ir kūno proporcijos

Pasirodo, ne tik apkūnūs žmonės susiduria su sveikatos problemomis. Aukšti ir liekni ilgakojai taip pat turi savų rūpesčių. Mokslininkai, tyrę skirtingų ūgių, kūno struktūros bei svorio asmenis, padarė išvadą, kad mažiausiai serga tie žmonės, kurių kūno proporcijos yra normalios. 

Ypač liekną žmogų gali kamuoti žemas kraujospūdis, hormoniniai sutrikimai, disbakteriozė, imuniteto nusilpimas. 

Pilniems, priešingai, gresia arterinė hipertonija. Storuliai gali sirgti cukriniu diabetu, ateroskleroze, išemine širdies liga. Juos dažniau vargina judamojo aparato susirgimai (osteochondrozė, distrofinis poliartritas, artrozė), tulžies pūslės diskinezija, chroniškas cholecistitas, akmenligė, o taip pat plaučių, pieno liaukų, gimdos, kiaušidžių augliai. Nutukusioms moterims sutrinka menstruacinis ciklas, gali grėsti net nevaisingumas. Numetus svorio, sumažėja arterinis spaudimas ir daugelis ligų dingsta. 

Įtakos sveikatai turi ir kūno riebalų bei raumenų augimas bei jų pasiskirstymas. Vyrams riebalai kaupiasi ant pilvo, moterims – ant klubų ir pečių. Jei pilnėja kitos kūno dalys, galimi hormoniniai sutrikimai, todėl reikėtų kreiptis į endokrinologą.  

Aukštas ūgis, liesumas, silpnai išvystęs raumenynas – sulėtinto lytinio brendimo rezultatas, o tai rodo galimus lytinius sutrikimus. Moterims, kurių tokia kūno sandara galimi menstruacinio ciklo sutrikimai, kiaušidžių patologija, nėštumo problemos. Be to, aukšti ir liesi žmonės dažnai skundžiasi galvos svaigimu (hipotamija), galvos skausmais, osteoporoze (ypač moterys).

Žemaūgiai ir apkūnūs rizikuoja tapti plokščiapėdžiais, jiems gresia kepenų riebalinės masės perdėtas padidėjimas.

Susiję straipsniai
Komentarai